Піца – національне італійське блюдо, але воно давно і безповоротно поширилося за межі Італії. Зараз складно знайти людину, яка не спробував би її хоча б раз в житті. Чи потрібен привід, щоб замовити улюблене блюдо? Чому б не замовити доставку піци в Одесі додому в найближче свято?

Піца в день народження? Немає нічого логічнішого і, головне, простішого. Замовлення піци не займе багато часу, а доставка буде швидкою і не відверне вас від веселощів. Чому б не зібрати всіх друзів і близьких разом за одним столом, за великою, смачною і ароматною піцою? Ще в 1889 році палацові кулінари, Рафаель Еспозіто і Розіна Бранди, приготували неймовірну за розміром піцу на честь дня народження королеви Маргарити Савойської – ця піца тепер відома нам під назвою «Маргарита», по імені королеви. Такий подарунок був зроблений за бажанням чоловіка іменинниці, короля Умберто I, щиро і глибоко полюбив піцу після першого ж з’їденого їм шматочки.

І не тільки ці королівські подружжя любили таке просте і знайоме нам зараз блюдо. Ще в далекому 16 столітті на весілля королеви Бони Сфорца з королем Польщі Зигмунт Старим кухарі приготували відкритий великий круглий пиріг з сиром, м’ясом і різними спеціями. Кулінарне творіння, своєрідна «королівська піца» припала до смаку королівської подружжю. Можна врахувати цей історичний досвід, і замовити піцу якщо не на весілля, то на річницю свята, коли можна згадати ту любов, що зробила двох людей частиною одного цілого – сім’ї.

На день святого Валентина теж можна замовити піцу, як звичайну, так і оригінальну. За стільки років багато рецептів видозмінювалися, і тепер існує і солодка піца. Ананасами в цій страві нікого не здивуєш, але є і піци, наприклад, з фруктами, ягодами, йогуртом і шоколадом.

А на новорічних святах всіх рідних можна зібрати за одним столом і нагодувати піцою. Глибока любов до цієї страви розділяється всіма членами сім’ї, незалежно від віку; і дідусі, і внуки можуть насолодитися піцою разом, за одним столом, в колі сім’ї. У новорічні свята всі близькі повинні бути разом, і піца – то, що порадує всіх без винятків і не буде сильно напружувати господарку.

А втім, чи потрібно шукати привід, щоб замовити піцу? Мені здається, що немає. Найголовніше, щоб було з ким її розділити!