Здавалося б, яким чином можна стати жертвою обману в меблевих магазинах? Вибрав меблі, замовив доставку і сиди вдома, чекай, поки привезуть. Ну, треба ще добре оглянути при отриманні, щоб ушкоджень під час доставки не було.
Але все не так просто – існує багато нюансів, на які слід звернути увагу при покупці меблів, щоб не стати жертвою недобросовісних продавців. Можливо, пропоновані поради допоможуть вам зробити дійсно вдалу покупку.
Почнемо з ціни. Те, що ціни на одні й ті ж моделі меблів в різних магазинах відрізняються, ви напевно знаєте. Але ось те, що така різниця може досягати 200%, мало хто знає. Тому не полінуйтеся і обійдіть магазини, які торгують даними предметами інтер’єру, а потім порівняйте ціни.
Добре відразу уточнити, чи має обраний вами салон меблів центральний офіс, інакше, у разі проблем може статися так, що вам просто нікуди і нікому буде пред’явити претензії з приводу неякісної покупки.
Дізнавшись ціну, уточніть, чи включає вона монтаж, доставку, підйом на поверх по сходах, збірку, гарантію і т. д. Уточнити це потрібно обов’язково, так як ці додаткові послуги можуть займати до 20% від вартості замовлення. Якщо вам назвали ціну в доларах або євро, то слід відразу ж уточнити розрахунковий курс фірми, так як він може не збігатися з офіційно заявленим.
Найголовніше, визначити якість меблів, а це дуже непросто. Недобросовісні фірми-виробники намагаються отримати прибуток за рахунок того, що економлять на комплектуючих матеріалах, замінюючи їх на більш дешеві аналоги, при цьому в документах значаться зовсім інші, якісні матеріали. Як же не стати жертвою обману в цьому випадку?
Вибравши вподобані вам меблі, не поспішайте оформляти покупку. Почніть з того, що дізнайтеся, скільки років вже працює дана фірма на ринку, а також, чи є у неї своє виробництво. Якщо виробництво є, то докладно розпитайте, з яких матеріалів і фурнітури робиться дана модель. Якщо вам пропонують накладну кромку (виготовлену окремо), краще відмовитися від такого придбання, тому що застосування говорить про низький рівень виробничого устаткування компанії, а найчастіше – про кустарному варіанті виробництва, тому що нормальні виробники меблів давно перейшли на верстатне, а не ручне нанесення керамічного матеріалу.
Крім того, якщо при виготовленні меблів використовувалася кромка ПВХ товщиною 0,4 мм, то від такої покупки теж краще утриматися, тому що якість меблів, зробленої з використанням даної кромки, відрізняється на порядок і по термінах служби, і по надійності.
Обов’язково дізнайтеся товщину панелей ДСП, з яких виготовлений фасад обраної вами моделі. Справа в тому, що ДСП товщиною 8-10 мм в Україні не проводиться, а завозиться по імпорту. Але часто недобросовісні виробники видають вітчизняне ДСП товщиною 16 мм за імпортне. Такі меблі довго не прослужить, бо якщо, наприклад, це дверцята шафи, то її вага буде більш, ніж в 2 рази більше загальноприйнятого, і через кілька місяців після покупки ви можете зіткнутися з тим, що ваш шафа просто розсиплеться, а дверцята відірвуться під власною вагою. Крім того, меблі з неякісної ДСП може виділяти небезпечний для людини формальдегід.
Не піддавайтеся спокусам реклами, що обіцяє вам небачені знижки. Часто трапляється так, що покупець, приїхавши в салон, бачить фірмовий зразок меблів, причому, за більш низьку ціну, ніж в інших магазинах. Після покупки меблів через деякий час ви виявляєте масу дефектів, в той час, як зразок, за яким ви вибирали вашу покупку, був якісним.
Причина проста – вам показали фірмову меблі прекрасної якості, а привезли додому підробку. Докоряти можна тільки в одному випадку: якщо в договорі на придбання меблів стоятимуть слова «оригінальна модель». Але, як правило, ви цього ніде в оформлених документах не побачите. Який вихід? Якщо ви купуєте меблі за зразком, то уважно читайте договір перш, ніж оформити покупку і заплатити гроші.
Щоб ваша покупка була вдало і радувала вас як своїм зовнішнім виглядом, так і якістю, будьте обережні і уважні у виборі. Ми рекомендуємо Вам перевірений сайт для замовлення меблів – https://vlasyuk.lviv.ua/. Не поспішайте: спочатку зберіть вичерпну інформацію, а тільки потім купуйте, адже придбання великих речей – це серйозний витрата для будь-якого сімейного бюджету.