Мелена кава хороша альтернатива розчинної, це вже більш натуральний продукт, проте не завжди складається з 100% натуральної зернової кави, можливі домішки цикорію, лушпиння, кавових відходів, неякісних та бракованих зерен, що мають вроджений брак або в слідстві обробки, а так же, в процесі обсмажування. Для цінителів кави це може бути постійним варіантом, адже придбати кавомолку і самому молоти зернова кава – набагато краще. Далі ми розповімо чому. Кава в зернах – він буде відправною точкою цієї статті. Основні різновиди зернової кави: арабіка та робуста.
Арабіка – високогірна, якісна і еталонна кава, хвалиться різноманітною смаковою гаммою, меншим вмістом кофеїну, меншою гіркотою і мінімальною кількістю негативних смакових дескрипторів (таких, як суха трава, бур’ян, земельну смак). У арабіки більшу кількість ароматичних масел, вона більш складна у вирощуванні, зростає на висоті від 1000 метрів над рівнем моря.
Робуста – комерційна кава, яка росте в низинах, не вимагає особливого догляду і збирається в величезних кількостях. Щоб було зрозуміліше, її можна порівняти з дикою яблунею по відношенню до садової. Має підвищений вміст кофеїну, в каві дає більше гіркоти і менше смаку. Робуста використовується в сумішах під еспресо щоб здешевити собівартість продукту.
Відрізнити кавове зерно арабіки від робусти можна візуально: Порівняйте, арабіка має хвилеподібну розділову смугу, а робуста – пряму https://coffee-craft.com.ua/svezheobzharennyiy-kofe-v-zernah
Зернову каву Ви завжди бачите відкриваючи пачку, бачите яке зерно, чи є дефекти, колір обсмаження, розмір зерна і т.д. Це одне. А важливо ще інше, то що мелена кава дуже швидко вивітрюється, так, заводська вакуумна упаковка дозволяє довго зберігати продукт, але купуючи, наприклад, стандартну упаковку 250 грам – Ви ж не скористаєтесь нею відразу, вірно? І при подальшому зберіганні якими б то не було способами кави буде вивітрюватися і втрачати свої ароматичні характеристики. Справжні любителі кави роблять помел безпосередньо перед приготуванням.
Вибираючи кави для дому – купуйте тільки арабіку, або якісні суміші з співвідношенням не більше 20% робусти.