Як стерилізувати банки: 5 способів

Стерилізація банок – крок, без якого виготувати якісну консервацію практично неможливо. Пропоную 5 найкращих способів стерилізації в домашніх умовах – обирайте, який більше до вподоби.

Якщо Ви збираєтеся робити консервацію на зиму, слід пам’ятати про важливий етап, який допоможе надовго зберегти ваші заготовки – стерилізацію банок. Це – ніщо інше, як термічна обробка посуду, у якому ви будете зберігати консервацію. Якщо пропустити цей крок, через бактерії заготовка може заграти і зіпсуватися, а всі зусилля – змарнуватися. Перш, ніж стерилізувати банки, слід пам’ятати:

Для стерилізації потрібно обирати банки без пошкоджень – будь-яких відколів, тріщин або іржі. Кришки теж повинні бути без дефектів. Перед стерилізацією посуд варто промити содою, гірчичним порошком або господарським милом. Краще не використовувати магазинні миючі засоби.

1.Як стерилізувати банки у духовій печі

Ставимо банки на деко або решітку у холодну духову піч (можна відразу ж після миття). За бажанням туди можна також помістити кришки, що закручуються.

Кришки з гумою в духовій печі краще не стерилізувати – вони можуть розплавитися. Їх ліпше прокип’ятити 10-15 хвилин.

Закриваємо духову піч і виставляємо температуру на 100-110 ° C. Чекаємо, доки духовка нагріється, і тримаємо банки у ній приблизно 20 хвилин.

Вимикаємо духову піч, але банки відразу не дістаємо – їх краще залишити всередині, поки злегка не охолонуть. Дістаємо банки з печі за допомогою сухого рушника.

Якщо використовувати вологий рушник, банки можуть лопнути через перепад температур.

Як стерилізувати банки: 5 способів

2. Як стерилізувати банки у каструлі

Беремо каструлю і наливаємо у неї воду – приблизно до половини. Чекаємо, доки вода закипить, після чого кладемо в каструлю кришки для закочування, а зверху над посудиною ставимо друшляк, сито або решітку.

Виставляємо сухі банки шийкою вниз. Для цього способу можна скористатися стерилізатором – це прилад з одним або декількома отворами, куди вставляються банки

Маленькі банки тримаємо над парою приблизно 6-8 хвилин, середні – об’ємом 1-2 л – 10-15 хвилин, а ємності на 3 л і більше – 20-25 хвилин.

Стерилізацію можна припиняти, щойно на внутрішніх стінках банок з’являться великі краплі води.

Простерилізовані банки ставимо на сухий рушник шийкою вниз. Кришки виймаємо і кладемо на рушник до банок  внутрішньою стороною вниз. Перш, ніж консервувати заготовки, чекаємо, доки банки з кришками повністю висохнуть.

 

3. Як стерилізувати банки за допомогою чайника

Заповнюємо чайник наполовину водою і кип’ятимо. Якщо чайник досить великий, кладемо всередину нього кришки і стерилізуємо. Якщо ж ні – стерилізуємо їх в каструлі.

В отвір чайника ставимо суху банку – шийкою вниз.

Якщо банка маленька, її можна помістити на носик чайника.

Тримаємо банки над парою стільки ж, скільки і в попередньому способі стерилізації – маленькі 6-8 хвилин, середні 10-15 хвилин, а трилітрові банки і ємності ще більшого об’єму – 20-25 хвилин.

Ставимо банки сушитися на рушник.

Як стерилізувати банки: 5 способів

4. Як стерилізувати банки в мультиварці або пароварці

У чашу пароварки або мультиварки наливаємо воду і кладемо туди кришки. Встановлюємо насадку для приготування їжі на пару і ставимо на неї зверху сухі банки денцем догори.

Вмикаємо пароварку (якщо стерилізуємо в мультиварці, то обираємо режим «Варка на пару»)

Якщо банки невеликого розміру, можна накрити пристрій кришкою, але це не надто важливо.

Чекаємо, доки вода закипить, і стерилізуємо все стільки ж часу, скільки і в попередніх двох способах: маленькі банки – 6-8 хвилин, середні – 10-15 хвилин, а трилітрові банки і ємності більшого об’єму – 20-25 хвилин

Виставляємо банки і кришки на чистий сухий рушник і чекаємо, доки вони висохнуть.

Як стерилізувати банки: 5 способів

5. Як стерилізувати банки у мікрохвильовій печі

Наливаємо в банки трошки води (1,5-2 см) і ставимо їх в мікрохвильову піч. Вмикаємо пристрій на максимальну потужність і ставимо таймер на 3-5 хвилин.

Чекаємо, доки вода закипить, а на стінках самих банок всередині з’являться великі краплі.

Виливаємо з банок воду і ставимо посуд на сухий рушник шийкою вниз, щоб сохнув.

Кришки в мікрохвильовій печі стерилізувати не можна.