Затишний дім завжди має свій особливий запах – свіжості, легкості та гармонійності. Щоб запах з кухні не перебивав приваблю вальні запахи затишку, потрібно відповідально віднестись до вибору витяжки на кухні.

Якщо плита у Вашому домі використовується не як елемент декору, а за прямим призначенням або присутній гриль, Ви напевно вже задавалися питанням – як вибрати витяжку для кухні? Сьогодні виробники пропонують масу варіантів цього обладнання, і щоб підібрати оптимальну, потрібно розібратися в тому, яка техніка потрібна, якої потужності і як взагалі відбувається установка кухонної витяжки. Про все по порядку.

Витяжки для кухні Bosch встановлюються в кожному будинку вже досить давно і зазвичай є невеликим витяжний отвір поряд з мийкою. Однак природна витяжка може працювати недостатньо ефективно чи не працювати зовсім, наприклад, через засмічення або ремонту у сусідів. Через це запахи і відпрацьоване повітря застоюються, підвищується вологість, погіршується самопочуття домочадців, і перебувати в приміщенні стає некомфортно.

Поради фахівців з ремонту в будинку завжди включають в себе рекомендацію пристрої надійної витяжки. Навіщо це потрібно? Перш за все, тому що кухня є однією з головних кімнат у будинку, домогосподарки проводять на ній практично половину дня, і навіть при щільному напруженому робочому графіку всіх домочадців ця кімната завжди затребувана. Приготування їжі – процес не найшвидший, тому краще за все подбати про те, щоб над плитою стояли не тільки запахи страв, що випікаються, але і чисте повітря.

Найчастіше проблему вирішують загальної вентиляцією в будинку або звичайним провітрюванням. Забруднене повітря при такому підході видаляється досить повільно, а на заміну йому з відкритого вікна приходить холод і далеко не завжди приємні запахи з вулиці. Тому краще вибрати і купити прилад для забору повітря безпосередньо біля плити, а саме якісну витяжку. Частково ми вже торкалися цих питань, коли розглядали витяжку в приватному будинку і пристрій кухні-ніші, але зараз зупинимося докладніше.

Перш ніж вибирати витяжку для кухні, потрібно розібратися в класифікації подібних пристроїв. Типи витяжок для кухні сьогодні поділяють за кількома підставами. Перш за все, вони діляться на кілька груп за такими ознаками:

Розмір. Основний принцип у виборі розміру такого обладнання – воно повинно бути ширше, ніж для варки поверхня. Якщо вирішувати, які краще підібрати габарити, то можна керуватися наступним розрахунком: ширина плити + 10 сантиметрів мінімум. В ідеалі витяжний парасоль повинен бути ширше плити на 20 і більше сантиметрів.

Режими роботи. Кухонне витяжний обладнання сьогодні зустрічається з двома основними режимами роботи: власне видалення забрудненого повітря і рециркуляція. У першому випадку забруднене повітря, жир і кіптява видаляються з приміщення, в другому відпрацьоване повітря проходить через бруд і проти жиру фільтри і повертається назад. Існують витяжки, які працюють і в потоковому, і в циркуляційному режимі.

Управління. Техніка може управлятися як вручну, коли процес очищення повітря активується, коли це потрібно, наприклад під час готування, так і з електронним таймером і готовими програмами роботи. Останні найчастіше використовують при постійній і активній експлуатації плити.

Відведення в вентиляцію. За цим параметром визначається загальне прикріплення нового пристрою в вентиляційну систему будинку.

Потужність. Мабуть, другий за важливістю параметр після розміру. Потужність повинна бути достатньою, щоб проводити повний повітрообмін як мінімум раз на годину, відповідно до санітарних норм. Трохи далі ми розповімо, як розрахувати цей параметр.

Перерахований список включає в себе самі базові вимоги, від яких можна відштовхуватися при виборі. Але для підбору відповідного обладнання потрібно врахувати ще кілька чинників і розглянути всі найбільш популярні види витяжок.