Спеції– це практично будь-які запашні речовини рослинного походження, такі як: висушене листя, стебла рослин і кора дерева. За допомогою спецій ми можемо змінити смак, аромат і колір страви. Їх величезна кількість, але багато хто з нас навіть не здогадуються, яку спецію до чого додавати. Розглянемо основні спеції, які найчастіше використовують у приготуванні страв.
Лавровий лист. Має гіркий смак і нудно-солодкий, смолянистий запах. Як прянощ використовують листя лавра в сухому вигляді, рідше свіжому, зовсім рідко – насіння лавра. Незамінний для маринадів, бульйонів, вареного м’яса, супів і заливної риби. Варити з основним продуктом бажано не дуже довго. У перші страви додавати за 5 хвилин до готовності, а в інші – за 10-15 хвилин.
Кріп. Має пряний аромат і освіжаючим смаком. У кулінарії використовують свіжу зелень, ефірне масло, насіння кропу. З його допомогою поліпшуються смакові якості їжі, появляється апетит, і прикрашаються страви. Використовується для приготування різних видів салатів, м’ясних других блюд, а також для маринування огірків і помідорів, маринадів та засолів.
Базилік. Має дивні властивості при приготуванні: спочатку він дає гірчинку, а потім солодкуватий присмак. Як прянощі його використовують у сухому і свіжому вигляді. Його додають в супи, м’ясні страви, а також до страв з квасолі, бобів, шпинату, гороху та квашеної капусти. Як у сухому, так і свіжому вигляді використовують для приготування кетчупів, соусів та підлив.
Майоран. Насичений солодкий, квітковий аромат, що нагадує камфору, але на смак – остропряный і пекучий. Додають в салати, а також при солінні огірків, томатів і патисонів. Відмінне поєднання з овочевими, рибними та м’ясними стравами.
Орегано. Більш гострий запах і смак, ніж у майорану. У кулінарії використовують свіже і висушене листя, почки квітів. Є основною приправою до піци в Італії. Найчастіше рослина широко використовують при приготуванні рибних, овочевих, м’ясних страв. Ідеально поєднується з шинкою, салатами і рибними соусами.
Кервель. Володіє приємним анісовим запахом. Сушити на зиму не рекомендується, краще покласти кілька гілочок в морозильник. Свіже листя – чудова приправа до салатів, супів, страви з яєць, баранини, смаженої риби. Найкраще його додавати безпосередньо перед самою подачею страви на стіл.
Розмарин. Використовують як у сухому, так і свіжому вигляді і найчастіше в доповненні до цілого ряду спецій. Свіжими гілочками прикрашають запечену курку, свинину, яловичину і баранину. Надає додаткові смакові якості супам, соусам та смаженій картоплі.
Кардамон. Має аромат з відтінками лимона, камфори і евкаліпта. Краще купувати кардамон стручками, тому що в будь-якому іншому вигляді він швидко втрачає свій аромат. Додають до страв як просто насінням, так і меленим. Чудово поєднується з м’ясними стравами і стравами з молюск. Додають у печиво, заварний крем та лікери.
Кмин. Як приправу використовують насіння, листя і коріння. Його застосовують для маринування та соління помідорів і огірків, ароматизації ковбас. Найкраще смакує зі свининою та бараниною, з блюдами з картоплі і капусти, Додають в тісто домашньої випічки.