Як вибрати вершки?
Вершки продають в балончиках, пляшечках, тетрапаках, у вигляді таблеток і сухих порошків. Сьогодні, в епоху підробок і фальсифікату, перед нами постає питання: як вибрати вершки, щоб не напоротися на рослинні жири та хімію?
Вершки – це, по суті, відібраний (злитий) молочний жир. Жирність вказується на вершках неспроста: це дуже важливо для успішного приготування задуманих вами блюд. Отже, для приготування збитих вершків годяться тільки вершки високої жирності: 33% і вище. Вершки середньої жирності гарні для соусів, а найнижчою – для гарячих напоїв.
Пара слів про те, як зробити збиті вершки. Збивають вершки тільки холодними, а також охолодженими інструментами. Посуд з вершками під час процедури тримають на льоду. Збивання проводять віночком на найнижчій швидкості до утворення досить густого крему, в який потім додають цукрову пудру: на 250 мл вершків – 30 г пудри.
Як виглядають якісні вершки?
Щоб зрозуміти, з чим ми маємо справу, вивчимо етикетку. Після пізнавального читання «Вершки. Склад … »можна робити висновки: натуральні вершки в своєму складі містять виключно вершки. Припустимо присутність в вершках молока – для регулювання жирності продукту. На цьому список допустимих включень закінчується. Натуральність вершків позначиться і на терміні зберігання продукту: справжні вершки живуть всього 4 доби.
Як виглядають неякісні вершки?
Всілякі стабілізатори, імітатори, ароматизатори і інші -атори, так само, як і рослинні жири, до вершків ніякого стосунку не мають. І відразу зазначимо – жодні «сухі вершки» натуральним продуктом не є. Тому відразу виключіть зі свого раціону всілякі розчинні «кава з вершками», і також піноподібні вершки в балонах. Чим більше термін зберігання – тим більше фосфатів «заправили» в вершки.
Як перевірити якість вершків?
Вершки зручні тим, що практично всі про їхню якість здатний розповісти зовнішній вигляд. Так, свіжі вершки – це злегка кремова однорідна маса. На смак такі вершки приємні, можуть бути солодкуваті, але навіть невелика гіркота – ознака зіпсованості. Розшарується вершки потрібно перемішати – якщо однорідність відновлена, хвилюватися нема про що, якщо є білуваті пластівці, жир не розчиняється – викидайте продукт без жалю.
Більшості зручніше вибирати вершки в магазинах, але тут великий ризик купити «хімічний сюрприз». Сливки можна вибрати і на ринку – натуральність такого продукту 100-відсоткова, проте необхідно пам’ятати про безпеку.
По-перше, вершки з ринку не піддавалися температурній обробці, а тому можуть містити небезпечні бактерії. По-друге, зберігати такі вершки можна тільки 24 години, в холодильнику. Втім, і вершки з магазину повинні зберігатися тільки в холоді.