Все про червону квасолю

Квасоля – це джерело користі для людини. Складно переоцінити харчову  цінність цього представника бобових. Якщо ви не вживаєте в їжу корисний продукт, то позбавляєте себе багатьох мікроелементів. А поєднання доступності та низької ціни роблять квасоля дуже популярною.

Корисні властивості

Боби багаті рослинними білками. За складом вони не поступаються м’ясним білків і містять набір необхідних людині амінокислот. З вживанням квасолі організм отримує набагато більше користі. На відміну від м’яса, в ній немає шкідливих жирів і холестерину.

Калорійність продукту складає 125 кілокалорій на 100 грамів продукту. Страви дуже швидко засвоюються. Крім білків, у хімічному складі червоної квасолі найціннішими компонентами називають:

  • вітаміни групи В, С, Е;
  • магній, залізо, молібден, кальцій, цинк;
  • харчові волокна (клітковину).

 

Протипоказань до вживання смачного продукту дуже мало. Всі вони пов’язані з небезпекою газоутворення в різних відділах кишечника. Щоб мінімізувати ризики появи газів, квасолю замочують у розчині соди, проварюють трохи довше, а в страви додають кріп. Оптимальною кількістю вживання продукту вважається 200 грам в тиждень.

Як готувати квасолю?

У сирому вигляді вживати бобові не можна. Це загрожує небезпекою отруєння. Вони обов’язково повинні пройти термообробку. Багато господині не використовують цей цінний продукт саме через тривалість процесу приготування.

Для класичного рецепту квасолини спочатку потрібно замочити. Краще залишити їх в прохолодній воді на 8-10 годин. Якщо ви додаєте в воду соду, на замочування можна відвести вдвічі менше часу. По закінченню цього терміну квасоля трохи розбухне, а її поверхня зморщиться.

Замислюючись над тим, скільки варити червону квасолю, пам’ятайте, що бобові потрібно варити до того моменту, коли вони стають м’якими. Залежно від розміру квасолини час варіння може становити 1-2 години.

Все про червону квасолю

Які є страви з червоною квасолею?

Чудовий смак прикрасить будь-яку страву. Бобові додають в салати, гарячі страви і супи.

  1. Можна приготувати смачний гарнір під м’ясо або рибу. Для цього знадобиться 600 грам червоних бобів, дві великі цибулини, болгарський перець, морква. Після замочування боби проварюються і гасяться в зажарки з овочів. За смаком додаються спеції, зелень і сіль.
  2. Для приготування лобіо знадобиться стільки ж квасолі. Вона замочується і проварюється. Потім потрібно придушити квасоля до стану пюре. У нього додається прожарений цибулю з кіндзи. Додавання перцю, часник, чабера і сунелі зроблять блюдо дуже пікантним.
  3. Для приготування салатів може використовуватися консервована квасоля. До неї додається червона цибуля (дрібно нарізана), мариновані печериці, оливкова олія, майонез, спеції і сіль. Цей салат дуже калорійний і може бути приготований за лічені хвилини.
  4. Зварити квасолевий суп можна на курячому бульйоні. Додайте в нього 150 грам варених бобів, 350 грам обсмажених грибів, моркви і цибулі. Пікантності страві додасть ложка томатної пасти, зубок часнику і зелень за смаком. Це дуже ситне блюдо – ідеальний варіант для обіднього столу.