Піта
Піта

Складові:

500 г пшеничного борошна
30 г. дріжджів
300 мл. води кімнатної температури
3 ст. л. олії
1 ч. л. солі

Приготування:

1). Дріжджі розводимо з цукром, та даємо підійти.

2). Замішуємо тісто з води, борошна, олії та солі. Для приготування піти воно має бути трохи густіше, ніж для звичайного домашнього хліба. Вручну вимішуємо борошняну масу 5-10 хвилин до тих пір, поки тісто не стане еластичним.

3). Готове тісто перекладаємо в змащену олією миску. Поверхню тіста для піти також змащуємо маслом, щоб уникнути утворення сухої кірки. Накриваємо тісто рушником або харчовою плівкою, ставимо у тепле місце для бродіння на 1-1,5 години. За цей час тісто має збільшитися в обсязі приблизно в 2-2,5 рази.

4). Ділимо його на 10-12 рівних частин. Кожному шматочку надаємо округлу форму, викладаємо кульки тіста на поверхню, злегка посипану борошном, накриваємо рушником або плівкою і залишаємо ще на 15 хвилин. Включаємо духовку на 220-230 градусів. Нам потрібна висока температура, тому необхідно прогріти духовку деко заздалегідь.

5). Викладаємо заготовки на папір для випічки, прикривши рушником або плівкою. Змащувати маслом папір не треба, достатньо трохи присипати борошном. Даємо коржикам відпочити 10 хвилин. Розкочуємо качалкою колобки тіста в коржі з оптимальним діаметром 15-20 см і завтовшки 3-4 мм.

6). Перекладаємо коржі в розігріту духовку на розігрітий лист для випічки. Випікаємо протягом 7-8 хвилин. Цього часу цілком достатньо. Головне – не пересушити, адже коржі тонкі. Відкривати під час випікання духовку не можна.

7). В перші хвилини випічки від високої температури на обох поверхнях коржів утворюється скориночка. Вода в тісті нагрівається і перетворюється в пар, який і надуває корж зсередини. Відбувається маленький «вибух» – поверхні розшаровуються, утворюючи всередині коржів «кишеню». На фотографії видно, як коржі роздулися.

8). Виймаємо коржі з духовки, звільняємо від паперу. Охолоджуємо, склавши стопкою, загорнувши в рушник або помістивши в пакет.

9). Тепер корж розрізаємо вздовж, і у Вас всередині має вийти «кишенька». Заповнюємо порожнину коржа салатом, зеленню, шинкою, сиром, копченим м’ясом, овочами або рибою. Ваші фантазії тільки вітаються!