Після того, як ви з’їсте салат, вам захочеться чогось ситнішого. Поки смажиться м’ясо, можна приготувати смачні сендвічі. Це стане чудовою альтернативною шкідливим чіпсам та сухарикам.
Складові:
500 г пшеничного борошна
30 г. дріжджів
300 мл. води кімнатної температури
3 ст. л. олії
1 ч. л. солі
Приготування:
1). Дріжджі розводимо з цукром, та даємо підійти.
2). Замішуємо тісто з води, борошна, олії та солі. Для приготування піти воно має бути трохи густіше, ніж для звичайного домашнього хліба. Вручну вимішуємо борошняну масу 5-10 хвилин до тих пір, поки тісто не стане еластичним.
3). Готове тісто перекладаємо в змащену олією миску. Поверхню тіста для піти також змащуємо маслом, щоб уникнути утворення сухої кірки. Накриваємо тісто рушником або харчовою плівкою, ставимо у тепле місце для бродіння на 1-1,5 години. За цей час тісто має збільшитися в обсязі приблизно в 2-2,5 рази.
4). Ділимо його на 10-12 рівних частин. Кожному шматочку надаємо округлу форму, викладаємо кульки тіста на поверхню, злегка посипану борошном, накриваємо рушником або плівкою і залишаємо ще на 15 хвилин. Включаємо духовку на 220-230 градусів. Нам потрібна висока температура, тому необхідно прогріти духовку деко заздалегідь.
5). Викладаємо заготовки на папір для випічки, прикривши рушником або плівкою. Змащувати маслом папір не треба, достатньо трохи присипати борошном. Даємо коржикам відпочити 10 хвилин. Розкочуємо качалкою колобки тіста в коржі з оптимальним діаметром 15-20 см і завтовшки 3-4 мм.
6). Перекладаємо коржі в розігріту духовку на розігрітий лист для випічки. Випікаємо протягом 7-8 хвилин. Цього часу цілком достатньо. Головне – не пересушити, адже коржі тонкі. Відкривати під час випікання духовку не можна.
7). В перші хвилини випічки від високої температури на обох поверхнях коржів утворюється скориночка. Вода в тісті нагрівається і перетворюється в пар, який і надуває корж зсередини. Відбувається маленький «вибух» – поверхні розшаровуються, утворюючи всередині коржів «кишеню». На фотографії видно, як коржі роздулися.
8). Виймаємо коржі з духовки, звільняємо від паперу. Охолоджуємо, склавши стопкою, загорнувши в рушник або помістивши в пакет.
9). Тепер корж розрізаємо вздовж, і у Вас всередині має вийти «кишенька». Заповнюємо порожнину коржа салатом, зеленню, шинкою, сиром, копченим м’ясом, овочами або рибою. Ваші фантазії тільки вітаються!
Сендвіч з куркою (на 2 порції)
Складові:
багет
куряче філе 150 г
помідори 1 шт
оливкова олія
часник 2 зубчики
жовток (для соусу)
гірчиця зернова
листовий салат
твердий сир 2 скибочки
Приготування:
1). Сендвіч чудово смакує із соусом айолі. Приготувати його дуже просто – часник подрібніть і збийте блендером з жовтками, лимонним соком і сіллю. Влийте тонкою цівкою масло. Краще якщо ви приготуєте соус завчасно – нехай він постоїть в холодильнику декілька годин. Тоді перекладіть соус в зручний контейнер і візьміть з собою на пікнік.
2). Куряче філе посоліть і підсмажте на грилі. Багет розріжте навпіл і змастіть його соусом айолі.
3). Поріжте помідори та сир. Викладіть на багет помідори, сир, салат та підсмажену курку. Накрийте іншою половиною багета. Помістіть сендвіч на гриль, щоб на багеті з’явила скоринка, а сир розплавився.
Брускетта з помідорами і базиліком
Найбільша перевага такої закуски – як основу використовують багет, а от начинку ви можете приготувати із будь-яких продуктів, які у вас знайдуться під рукою.
Складові:
багет
помідори
базилік
часник 1 зубчик
оливкова олія 2 ч. л.
винний оцет 1 ч. л.
Приготування:
1). Поріжте багет та підсмажте його до скоринки на грилі. Натріть підсмажений хліб зубчиком часнику.
2). Поріжте дрібно помідори та базилік. Додайте оливкову олію та винний оцет, посоліть за смаком. Ретельно перемішайте. Накрийте миску харчовою плівкою і дайте настоятись хвилин 5-10. Так помідори краще просочаться ароматами масла, оцту і базиліку.
3). Поверх золотистої скоринки хліба рівним шаром викладіть помідорову начинку.
Смачного!